Tarım için arsa arayanlar için fırsat!

Adana'da 116 tarım arazisi ihalede satılacak.

YEREL EMLAK HABERLERİ 03.03.2022, 23:00 03.03.2022, 23:17 Umut KIZILAY
106
Tarım için arsa arayanlar için fırsat!

Adana'da 116 tarım arazisi ihalede satılacak... Özelleştirme İdaresi, Hazineye ait Adana ilinde yer alan toplam 116 adet tarım arazisini ihale ile satışa çıkardı. Yatırım yapacaklar, tarım arazisi arayanlar için fırsat ihale ayrıntıları belli oldu.

ÖİB GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

 Yatırımcı için adeta fırsat gayrimenkul satışı için geri sayım başladı. Hazine Bakanlığı bünyesinde yer alan ve satışa uygun çok sayıda tarım arazisi bu ihalede alıcısına satılacak. Yatırımcılar ise arsa satış ihalesinin tarihi merak ediliyor. Mart ayı sonunda düzenlenecek ihale açık artırma usulü gerçekleştirilecek. ÖİB gayrimenkul satış ihalesi tarihi ise 30 Mart 2022 olarakaçıklanırken aşağıda belirtilen yer ve saatte gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler için şartlar ve ayrıntılar ise hemen altta tüm bilgileri ile yer almaktadır

İhale konusu taşınmazların ihalesine katılacak teklif sahiplerinin İhale Şartnamesi alması ve teklif ile şartnamede istenilen belgeleri İdare’nin Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi zorunludur. İhale Şartnamesi bedeli; Alıcı: Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Hesap No : TR22 0001 5001 5800 7287 5506 67 (T. Vakıflar Bankası T.A.O) Açıklama: İhaleye Katılacak Yatırımcının İsmi/Unvanı ve İl-İlçe-Mahalle-Ada-Parsel- İlişkin İhale Şartname Bedeli belirtilerek İdare’nin hesabına yatırılacaktır. İhale Şartnamesi almak için ödenmiş tutarlar her ne surette olursa olsun iade edilmez. (İhaleye teklif verenin OGG olması halinde dekontun OGG’nin veya ortaklarından birinin adına düzenlenmiş olması yeterlidir).

Teklif sahiplerinden ihaleye katılabilmek için yukarıdaki tabloda belirtilen tutarlarda geçici teminat alınacaktır. Geçici teminat bedelinin nakit olarak getirilmesi durumunda; Alıcı: Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Hesap No: TR20 0001 5001 5800 7282 8575 52 (T. Vakıflar Bankası T.A.O) Açıklama: İhaleye Katılacak Yatırımcının İsmi/Unvanı ve İl-İlçe-Mahalle-Ada-Parsel- İlişkin İhale Teminat Bedeli belirtilerek İdare’nin hesabına yatırılacaktır. Teklifler Türk Lirası cinsinden verilecek olup ihale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecektir. Vadeli ödemelerde; ihale bedelinin asgari %25 (yüzde yirmibeş)’i peşin, vadeye bırakılan tutarı ise 12 (oniki) ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en çok 60 (altmış) ayda ödenebilecektir. İhale bedelinin vadeye bağlanan tutarına yıllık %15 (yüzde onbeş) oranında basit faiz (vade farkı) uygulanacaktır. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında “satış” yöntemiyle özelleştirilecektir.

İhale konusu taşınmazlara ilişkin şartnamelerin İdare’den satın alınmasının talep edilmesi durumunda, yukarıda yer alan iletişim numaralarından randevu alınması gerekmektedir. T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Ziya Gökalp Caddesi No:80 06600 Kurtuluş/ANKARA www.oib.gov.tr

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!