TOKİ İstanbul 2018 Projeleri Başvuru Tarihleri

TOKİ 28.03.2018, 12:04 Tanku Bulduk
1741
TOKİ İstanbul 2018 Projeleri Başvuru Tarihleri

Ülkemizin genelinden olduğu gibi TOKİ İstanbul için de pek çok farklı proje uyguluyor. Bir kamu kuruluşu olan TOKİ, ev sahibi olmayanlar için uygun fiyatlı konutlar sunmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir. Orta ve alt kesim ağırlıklı olmak üzere pek çok farklı türde proje yürütülüyor. Neredeyse 81 ilde inşa edilen projeler ile ev sahibi olmayan kişiler için özel seçenekler sunuyor. Türkiye genelinde otuzdan fazla ilde yaklaşık olarak 40 bin konut satışı yapılması planlanıyor. 2018 yılı için TOKİ projelerinde Ankara ön planda bulunuyor. Ankara için TOKİ tarafından yapılan binlerce konut bulunuyor. Ankara’nın sonrasında sayı olarak Gaziantep geliyor. Gaziantep’i ise İstanbul takip ediyor. TOKİ tarafından 2018 yılı için İstanbul’da devam eden projelerden yaklaşık olarak 2 bin 690 adet daire satışı yapılması bekleniyor. Bu daireler ile ilgili olarak çalışmalar devam ediyor. Satılabilecek aşamaya gelen TOKİ İstanbul daireleri açılan ilanlar ile başvuruculara satılabiliyor.

TOKİ İstanbul 2018 Projeleri

TOKİ İstanbul planlarında 2018 yılı için yedi adet proje ile hizmet vermeye devam ediyor. Bu projelerden bir tanesi Başakşehir Kayabaşı’nda bulunan beş adet ada parseldeki 448 adet konuttur. İnşaat aşamasında olan bu proje bitime yakın gözüküyor. Bu proje için TOKİ tarafından gerekli ilan yapılmıştır. Bu ilan için son başvuru tarihi 29 Haziran 2018’dir. Bu projelerde bulunan daireler için 2 bin 930 TL başlangıç taksiti öngörülüyor.

TOKİ Üsküdar Projesi

2018 için devam eden projelerden bir tanesi Üsküdar’da inşa ediliyor. Üsküdar’da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi olarak devam eden proje, tamamlama aşamasına yakın durumdadır. Bu projede ise 173 adet konut ve 8 adet dükkân bulunuyor. Üsküdar’da dört büyük mahallede yürütülen bu çalışmalar ile ilgili ilan bulunmuyor.

TOKİ Tuzla Projesi

Diğer devam eden proje Tuzla ilçesi Orhanlı Mahallesi’ndedir. Orhanlı Mahallesi’nde yürütülen ve son aşamalarında olan proje kentsel dönüşüm ve gelişim projesidir. Bu proje içerisinde 232 adet daire bulunuyor. Bu proje ile ilgili ilan bulunmuyor.

TOKİ İstanbul Beyoğlu Projesi

Büyük projelerden bir tanesi İstanbul Beyoğlu ilçesinde yürütülüyor. Bu proje konut ve sosyal donatı projesi olarak devam ediyor. Yeni başlamış olan bu proje içerisinde 397 adet konut, 20 adet dükkân ve diğer tesisler bulunuyor. Bu projenin ne zaman ilan aşamasına geleceği belirtilmemiş.

TOKİ Gaziosmanpaşa Projesi

Kentsel dönüşüm projeleri arasında bulunan büyük projelerden bir diğeri Gaziosmanpaşa ilçesinde yürütülüyor. Gaziosmanpaşa ilçesinde Sarıgöl ve Yenidoğan mahalleleri içerisinde yürütülen projede 796 konut ve 13 adet dükkân bulunuyor. Bu proje henüz başlangıç aşamasında yer alıyor.

TOKİ Başakşehir Projesi

Başakşehir’de devam projelerden bir diğeri ise idare konut şeklinde uygulanan projedir. Bu proje kapsamında 399 adet daire ve 33 adet dükkân yer alıyor. Bu projede başlangıç aşamasında görülüyor.

TOKİ Maltepe Projesi

TOKİ İstanbul projelerinin sonuncusu ise Maltepe ilçesi Başıbüyük Mahallesi’nde bulunuyor. Bu proje kapsamında 305 adet konutun inşası devam ediyor. Bu proje de kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında bulunuyor. Devam eden projeler tamamlandığında çok ciddi bir nüfusu ağırlayacak.

TOKİ İstanbul 2018 Projeleri Başvuru İşlemleri

TOKİ İstanbul projeleri ya da diğer tüm projeler ile ilgili olarak başvuru süreci uygulanıyor. Bu işlemler için bazı evraklar talep ediliyor. Bu evraklar arasında kimlik fotokopiler ilk sırada bulunuyor. Hak sahipliği şeklinde konut sahibi olunacak ise buna ilişkin belge gerekiyor. Bu belge şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler ve Emekli Sandığı’ndan alacaklı olanlar için gereklidir. Engelli vatandaşlarımız için gerekli olan hastane raporu ibraz edilmelidir. Emekli olan vatandaşlarımız ise Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldıkları belgeyi sunacaktırlar. Bu işlemler sonrasında şartları sağlayan kişiler arasında kura uygulaması yapılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü