TOKİ 2020 İzmir Selçuk başvuru tarihleri ve detayları!

TOKİ 2020 İzmir Selçuk başvuru tarihleri ve fiyatları haberimizde yer alıyor. Bugün itibariyle satışa sunulan TOKİ Selçuk projesinde 140 adet 2 oda 1 salon konut, 60 adet 3 oda 1 salon konut bulunuyor.

TOKİ 17.12.2019, 08:45
288
TOKİ 2020 İzmir Selçuk başvuru tarihleri ve detayları!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı imzası taşıyan 100 bin yeni sosyal konut projesi dar ve orta gelirlilerin yüzünü güldürdü. 

Bugün itibariyle satışa sunulan  TOKİ  100 bin yeni sosyal konut projesinde 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer alıyor. 

Başvuru heyecanının başladığı TOKİ 100 bin konut 2020 projelerinde yer alan konutların 3 bin 500 tanesi de İzmir'de yer alacak.

TOKİ 2020  İzmir  Selçuk başvuru tarihleri ve detayları haberimizde yer alıyor. TOKİ İzmir projeleri şu ilçelerde yer alacak; Aliağa, Karabağlar, Kemalpaşa, Seferihisar ve Selçuk.

140 adet 2 oda 1 salon konut, 60 adet 3 oda 1 salon konutunyer aldığı Selçuk TOKİ projesi başvuru dönemi 15 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.

Yapıların zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 olarak tasarlandığı Selçuk TOKİ 2020 İzmir projesi detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. TOKİ 100 bin konut Selçuk projesindeki 2+1 evlerin brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3+1 evlerin brüt alanı 100 metrekare olarak tasarlandı.

TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesinin toplam maliyeti 17 milyar 300 milyon TL olarak açıklandı.

Selçuk TOKİ 2020 ödemeleri


TOKİ Selçuk 100 bin konut fiyatları
75 metrekarelik 2+1 evler 140 bin TL ile 161 bin TL
85 metrekarelik 2+1 evler 157 bin TL ile 180 bin TL
100 metrekarelik 3+1 evler 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı.


TOKİ 100 bin konut Selçuk 2020 detayları 

2020 Selçuk TOKİ  projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Projenin bulunduğu şehirde bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla alınıyor.

Başvuru Bedeli 2+1'ler  için 500 lira
Başvuru Bedeli 3+1'ler için 1.000 lira şeklinde belirlendi.

Selçuk TOKİ 2020 projesi için başvurular 4 ayrı kategoride alınıyor;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar”
3.Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak olan konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış tutarları belirlenecek olup, başvuru yapanlar arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kuraları çekilecek.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasında ilan edilecek.

Satışa çıkarılan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda başvuru yapanlar tarafından alınacak daireler Çevre ve Şehircilik BakanlığıToplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak. kura çekilişi ile belirlenecek.

TOKİ 100 bin yeni konut Selçuk ödeme planı

Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10'luk kısmı peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık yüzde 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.) Taksit ödemeleri ise sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

Projenin yeterli talebin oluşmaması ya da mücbir sebepler sebebiyle projenin gerçekleştirilememesi durumunda ise başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz şekilde  iade edilecek.

TOKİ İzmir Selçuk 2020 başvuru detayları 
 
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 seneden az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunan vatandaşların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5 bin 500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6 bin TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

6- Başvuruları yapacak vatandaşların; 25 yaşını tamamlamaları gerekiyor.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu şehir sınırları içerisinde son 3 senedir oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler talep edilecek.

8-Vefat eden emeklilerin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü