Türkiye'nin En Yüksek Binası Satılığa Çıkarıldı

YENİ PROJELER 20.12.2016, 17:08 29.12.2016, 12:31 Tanku Bulduk
159
Türkiye'nin En Yüksek Binası Satılığa Çıkarıldı
Kiler GYO, Türkiye'nin en yüksek binası Sapphire'in satışı için anlaştığı Katarlı TFI ile sözleşmesini yenilemeyince Nahit Kiler, satış kararının sürdüğünü, teklifleri beklediklerini açıkladı.
Kiler GYO, İstanbul Sapphire'in uluslararası piyasalar da dahil toplu satışıyla ilgili Katarlı yatırım bankası The First Investor'un (TFI) görevlendirme sözleşmesini yenilemeyeceğini ifade etti.
İddialara göre Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, sözleşmenin 18 Aralık'ta sona erdiğini Katarlı şirketin süre istediğini, fakat kendileriyle sözleşmeyi yenilemeyeceklerini belirtti.

"TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ"

Satış kararından vazgeçmediklerini aktaran Nahit Kiler, satışı Kiler GYO'nun kendi üzerinden de yapabileceğini, teklifleri değerlendirdiklerini, satışla ilgilenen birkaç yatırımcının daha olduğunu ancak henüz kaydadeğer bir teklif gelmediği için net karara varılmadığını sözlerine ekledi. Portföy büyüklüğü 1.4 milyar TL'yi geçen Kiler GYO'nun portföyünde en değerli gayrimenkul olarak yer alan İstanbul Sapphire'in değerinin ise 824.5 milyon TL olduğu açıklandı.

TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEĞİ

Nahit Kiler, Sapphire'in, 261 metre anten yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek binası olduğunu belirtti. Yer üstünde 56 kattan oluşan projede 54-56. katlarda Turizm Bakanlığı'ndan turizm belgesi alan seyir terası olarak tanıtıldığını ifade etti.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü