Devremülkler Sürdürülebilir Tatil Seçeneği

TİCARİ PROJELER 21.12.2017, 09:31
555
Devremülkler Sürdürülebilir Tatil Seçeneği

TURGAY DEMİRKAYA ”2017’DE MUHAFAZAKÂR AİLELER OTEL YERİNE DEVREMÜLKÜ TERCİH ETTİLER”

DEMİRKAYA:“Devremülkler Sürdürülebilir Tatil Seçeneği, 365 gün Ekonomik ve Cazip Bir İmkan”

Yılın son günlerine girilirken her geçen gün büyüyen devremülk piyasası 2017 yılında yüzde 15 büyüme ile yoluna devam etti.

Turgay Demirkaya’dan 2017 Değerlendirmesi

Marmara’nın incisi Armutlu ve Esenköy’ deki projeleriyle adından söz ettiren Doğa Tatil Köyleri CEO’su Turgay Demirkaya, 2017 yılını değerlendirirken 2018’deki öngörülerini ve hedeflerini açıkladı.

“2017’deki Ekonomik Dalgalanmada Sürdürülebilir Tatil Sistemi Çok Az Etkilendi”

Geride bırakacağımız 2017 yılını değerlendiren Doğa Termal Tatil Köyleri CEO’su Turgay Demirkaya dünyadaki ekonomik dalgalanmanın etkisi Türkiye’de de hissedildiğini ancak devremülkün avantajının yılın her döneminde her bütçeye hitap ettiği için kendilerinin bu dalgalanmadan çok az etkilendiğini sözlerine ekledi. Gıda, giyim ve barınma gibi ihtiyaçların daha öncelikli olduğu sektörlerin dışındaki turizm sektöründe gerçek anlamda hedeflerin biraz gerisinde kalındığını belirten Demirkaya, 2017’nin son çeyreğinde ise ekonomideki olumlu dalgalanmada sektörel olarak paylarına düşen olumlu geri dönüşleri aldıklarını kaydetti. Rakamlar cirolar yılın son çeyreğinde ilk üç çeyreğe göre %200 bandında artış gösterdiğini belirten Demirkaya, bunun da 2018’de Türkiye’de ve sektörde çok güzel gelişmelere olanak sağlayacağını belirtti.

“Sürdürülebilir Tatil Seçeneği, 365 gün Ekonomik ve Cazip Bir İmkân”

Devremülkün otellere daha uygun ve önemli alternatif oluşturduğunu belirten Demirkaya, sürdürülebilir turizm seçeneğinin önemine dikkat çekti. Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tatil olanağının 3-4 ay gibi kısa dönemli olmasından dolayı işletmelerin 1 yıllık maliyetlerini o dönemdeki gelirlerine göre planladıklarını aktaran Demirkaya, bu durumunda tatil satın alan turistlerin ciddi anlamda otel masraflarına yansıdığını belirtti.

Sağlık termal turizmi söz konusu olduğunda ise yılın 365 günü sürdürebilir tatil seçeneğinin önemine dikkat çeken Demirkaya, devremülk sistemiyle kendilerinin 1 yılın giderinin yine 1 yılın kazancıyla karşıladıkları için tatilcilerin bütçesini zorlamadan çok daha ekonomik ve cazip imkanları sunabildiklerini belirtti. Bu duruma bir örnek veren Turgay Demirkaya  “Bugün Akdeniz veya Ege bölgesinde 5 yıldızlı bir otelde tatil yapmak isteyen 4 kişilik bir aile, 1 haftalık tatil için 5-6 bin TL civarında rakam ödemek zorunda kalıyor. Bu durumda sürdürülebilir tatil seçeneği olan devremülk sistemiyle tüketicinin cebinin dostu olan cazip bir seçenek çıkmış oluyor. Örnek olarak 4 kişilik ailenin 20 bin TL’ye bir devremülk aldığı zaman kişi başına 5 bin TL düşüyor. Fakat devremülkün mülkü aileye ait olduğu için 50 yıl bile kullanıldığını varsayarsak 5 bin TL’yi 50’ye böldüğümüzde kişi başına düşen rakam 100 TL şeklindedir.

Bunun yanında mülk yine ailenin olduğu için aile ne zaman arzu ederse mülkü satabilme imkanına sahiptir. ”  diyerek devremülk sisteminin uzun vadede ne kadar cazip olduğunu belirtti.

“2018 yılı Turizm Sektörü Açısından Umut Verici”

2018 yılından beklentilerini aktaran Turgay Demirkaya, ülke ekonomisinin küresel ekonomiye bağlı olduğunu fakat siyasi iktidarın başta olmak üzere Cumhurbaşkanımızın doğru, bilinçli aklı selim ve stratejik planları doğrultusunda Türkiye’nin küresel ekonomiden minimum düzeyde etkilendiğini yıllardır görmekte olduğumuzu belirtti. Bundan sonra olabilecek olumsuz etkilenmelerde de aynı şekilde olacağının kanaatinde olduklarını belirten Demirkaya, 2017’nin son çeyreği baz alındığında 2018’de ekonomimizin daha güçlü olacağının aşikar olduğunu sözlerine ekledi.

Alım gücünün kuvvetlendiği bir Türkiye’de gıda, giyim, barınma ve eğitim gibi temel ihtiyaçların yanında tatil ihtiyacının daha ön plana çıkacağını belirten Demirkaya, bu durumun şüphesiz ki sektörel olarak kendilerini olumlu şekilde etkileyeceğini ve 2018 yılının bu anlamda çok daha umut verici,çok daha yüksek hedeflere ulaşılacağını ön gördüklerini kaydetti.  

 

Yatırım Lokasyonu, Armutlu ve Esenköy’ ün İncisi: Doğa Tatil Köyleri!

Marmara’nın altın değerindeki Armutlu ve Esenköy’ ün incisi Doğa Tatil Köyleri, her zevke ve her bütçeye uygun daireler ile ileriye yönelik, son derece karlı, evladiyelik yatırım fırsatları sunuyor. Herkese uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile ziyaretçilerini mülk sahibi yapma imkânı sağlayan Doğa Tatil Köyleri tamamlandığında, dünyanın sayılı tatil komplekslerinden biri olmuş olacak. Hem yatırım hem tatil hem de sağlıklı ve doğa ile iç içe yaşamı sunan Doğa Tatil Köyleri sürdürülebilir tatil fırsatı ile çok uygun koşullarda, tapulu bir mülk sahibi olma fırsatını sunuyor. Doğa Tatil Köyleri Armutlu projesi 2018 nisan ayında tamamlanırken Esenköy projesi ise 2019 yılında mülk sahiplerine kapılarını açacak.

Detaylı bilgi için:    www.dogatermal.com.tr

Hakan ŞANCI                 0 532 3926002

Erdinç KURBAN            0 532 6841654

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü