Dünyanın En Zengin Mahallesi Açıklandı!

Bloomberg dünyanın en zengin mahalleleri 2020 listesini yayımladı. Dünyanın en zengin mahallesi Amerika'da yer alırken söz konusu mahalle de en ucuz evin fiyatı 2.5 milyon dolar ile dudak uçuklattı.

Magazin 28.02.2020, 08:30 28.02.2020, 03:56
323
Dünyanın En Zengin Mahallesi Açıklandı!

Dünyanın en zengin mahalleleri listesi Bloomberg tarafından yayımlandı.  Yayımlanan liste ile beraber dünyanın en zengin mahallesi Amerika'nın California eyaletinde yer alan Silikon Vadisi’ yakınındaki Atherton Mahallesi oldu. 

DÜNYANIN EN ZENGİN MAHALLESİ ATHERTON OLDU! 

Teknolojinin kalbi olarak kabul edilen Silikon Vadisi zenginlerine ev sahipliği yapan Atherton Mahallesi dünyanın en zengin mahallesi olarak kayıtlara geçti. 

Bölgede yaşayan insanların kişi başı yıllık geliri 3 milyon lirayı aşarak 525 bin 324 dolar olarak kayıtlara geçti. Açıklanan rakamlarla dünyanın en zengin şehri unvanını Atherton Mahallesi son 4 senedir üst üste kazanmayı başardı.  İlk olarak 2017 senesinde hesaplanmaya başlayan endeks verilerinde ilk kez kişi başı gelir tutarı 500 bin doları aşarken Atherton mahallesinde yaşayan kişilerden yıllık 500 bin dolar kazananlar ortalama gelirin altında kalmış oldu. 

BU MAHALLEDE EN UCUZ EV 15 MİLYON LİRA

Dünyanın en zengin mahallesi olarak kabul edilen mahalleden ev almak isteyen kişilerin en az 15 milyon lirayı gözden çıkarmaları gerekiyor.  NBA takımlarından Golden State Warriors’ın süper starı Stephen Curry'de bölgede oturan ünlüler arasında yer alırken ünlü star evine o dönemde 31 milyon dolar ödemişti. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü