Kurtköy'de konut fiyatları tutulamıyor

Kurtköy emlak raporunu detaylı olarak gözlemlemek için gayrimenkul bilgi servisi REIDIN verilerine bakıldığında, ikinci el dairelerin ortalama satış fiyatlarının metrekare başına 2 bin 844 TL olduğu görülüyor.

KONUT PROJELERİ 05.04.2017, 18:24 07.04.2017, 17:32
160
Kurtköy'de konut fiyatları tutulamıyor
Kurtköy’de 1 yıllık konut satış fiyat artışı yüzde 15'i bulurken, 5 yıllık artış yüzde 129 oldu.
Kurtköy, avantajlı konumuyla dikkat çekiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı kadar bölgede yapılan markalı konut projeleri, alışveriş merkezi, otel, okul gibi yatırımlar da Kurtköy’ün emlak değerini yükseltiyor.
Pendik, İstanbul Anadolu Yakası’nda emlak piyasasının oldukça hareketli olduğu bölgelerin ilk sıralarında yer alıyor. Pendik ilçesinde ise emlak yatırımı yapmayı planlayanlar için öncelikli adres Kurtköy oluyor. Kurtköy’de emlak fiyatlarını ve emlak piyasasında satılık ve kiralık daire fiyatlarının yıllar içinde yatırımcısına sağladığı kazancı mercek altına aldık.

Kurtköy’de 5 yıllık konut satış fiyat artışı %129

Birinci el proje satış fiyatı ortalaması alındığında ise metrekare başına 4 bin 238 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Kurtköy bölgesinde satın alınan ya da alınacak olan konutların kiraya verilmesi durumunda satış fiyatının kaç yıl içerisinde yıllık kira değeri ile karşılanabileceğini gösteren “geri dönüş süresi” ise 19,99 yıl.
• İstanbul’da şehir genelinde konut satış fiyatları son 5 yılda yüzde 132 artış gösterirken, Pendik’te son 5 yılda konut satış fiyatı artışı 149’a ulaştı. Kurtköy’de ise konut satış fiyatları son 5 yılda yüzde 129 oranında arttı.

• Son 1 yıla bakıldığında ise konut satış fiyatları İstanbul genelinde yüzde 8, Pendik ilçesinde yüzde 16 ve Kurtköy’de ise yüzde 15 oranında yükseldi.

• 2017 yılının Ocak ve Şubat ayı verilerine göre ise hem İstanbul, hem Pendik, hem de Kurtköy’de konut satış fiyatları yüzde 1’lik bir artış sergiledi.

Kurtköy’de kiralık konut fiyatları

REIDIN verilerine göre Kurtköy’de ikinci el dairelerin ortalama kira fiyatları ortalama metrekare başına 11,90 TL değerinde.
Kurtköy’deki kiralık daire değerlerinin son 5 yıl, son 1 yıl ve 2017 yılının Ocak-Şubat ayı değerine bakıldığında ise;

• İstanbul’da şehir genelinde konut kira değeri son 5 yılda yüzde 93 artış gösterirken, Pendik’te son 5 yılda konut satış fiyatı artışı 127’a ulaştı. Kurtköy’de ise konut satış fiyatları son 5 yılda yüzde 89 oranında arttı.

• Son 1 yıla bakıldığında ise konut satış fiyatları İstanbul genelinde yüzde 2, Pendik ilçesinde yüzde 10 ve Kurtköy’de ise yüzde 14 oranında yükseldi.

• 2017 yılının Ocak ve Şubat ayı verilerine göre ise İstanbul ili genelinde ve Pendik ilçesinde kira fiyat değeri artmazken, Kurtköy’de yüzde 1’lik bir artış yaşandı.
Zingat
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü