Dar gelirliye ucuz konut kampanyası nedir?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği dar gelirliye ucuz konut kampanyası nedir sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte dar gelirliye ucuz konut kampanyasının detayları...

KONUT PROJELERİ 13.12.2019, 07:29
72
Dar gelirliye ucuz konut kampanyası nedir?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'nda projeyle ilgili açıklamalar yaptı.

Dar gelirliye ucuz konut kampanyası nedir?

Türkiye'nin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konut hayata geçirilecek.yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl çinde konutlar tamamlanıp, sahiplerine teslim edilecek.

Zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 olmak üzere tasarlanan binalarla dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olacak. Mahalle kültürünü yeniden hakim kılacak olan konutlar depreme dayanıklı olarak inşa edilecek.

Dar gelirliye ucuz konut kampanyası ödemeleri

Ucuz konut kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar yüzde 10 peşinatın ardından kalan tutarın tamamı için aylık 894 liradan başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkanına sahip olacak.

100 bin dar gelirliyi ev sahibi yapacak olan projede 2 artı 1 konutlar brüt 75 ve 85 metrekare ile 3 artı 1 konutlar brüt 100 metrekare alana sahip. Proje 17 milyar 300 milyon TL'ye mal olacak.

Başvuruların 15 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edileceği sosyal konut projeleri, meydanı, camisi, okulu, çarşısı, parkı, yeşil alanı, bina cepheleri ve diğer tüm özellikleriyle geleneksel mahalle kültürünü yaşatacak şekilde tasarlanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü