Üsküdar Meydanı şekilleniyor 

TOKİ 29.12.2016, 14:05 Tanku Bulduk
104
Üsküdar Meydanı şekilleniyor 
İBB, Üsküdar meydan düzenlemesi projesi için start aldı. ÇED süreci başlayan projenin detayları netleşti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üsküdar sahil düzenlemesi ve deniz yapıları projesi için düğmeye bastı. Projenin ÇED süreci ise başladı. 32 milyon 164 bin 216,80 TL yatırımla hayata geçirilecek olan Üsküdar sahil düzenlemesi projesi kapsamında 13 bin metrekare alan deniz doldurularak tamamlanacak. 
Proje 3 aşamadan oluşuyor. Üsküdar sahil yolu 
1.kısım deniz yapıları, Üsküdar sahil yolu 
2.kısım deniz yapıları, Üsküdar meydanı düzenleme projesi çerçevesinde denizden kazanılacak alan.

10 bin 750 metrekere alan doldurulacak

Üsküdar Meydanı Düzenleme Projesi çerçevesinde denizden kazanılacak alan meydan düzenlemesi çerçevesinde denizden yaklaşık 10 bin 750 metrekare alan kazanılacak. Denizin doldurulması ile kazanılan alanda gezi yolları, yeşil alan ve meydanın uç kısmı yer alacak. Projenin 2 yıl içinde bitirilmwai hedefleniyor.

Yaya akışlarının rahatlatılması ve tarihi yapıların ortaya çıkmasına yönelik yapılan yeni Üsküdar Meydanı projesinde meydan, iki farklı bölüm olarak değerlendiriliyor: 

Birincisi, ‘Tarihi Meydan’ın ortasında yer alan Marmaray İstasyon girişlerinin ve 3 adet tesisat binalarının olduğu bölümünden denize kadar meydan karakterinde,
 
İkincisi; Marmaray ve Metro İstasyon girişleri ile tesisat vb. binaların yoğunlukta olduğu, rekreatif kullanımların yer aldığı ve yaya akışlarının yeniden düzenlendiği bölüm.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Karikatürü Tümü