Yeni Model “Villa – Konut” Karma Projeler

GENEL 18.08.2017, 16:30
164
Yeni Model “Villa – Konut” Karma Projeler

Yeni Model “Villa – Konut” Karma Projeler

İstanbul gibi metropol bir şehirde firmalar, gayrimenkul projelerini çeşitlendirerek, tek projede bütün gayrimenkul kategorilerindeki taleplere kucak açıyor

Konut – Ofis, Residence – Home Office

Kentsel dönüşüm çalışmaları, konut ihtiyacı, arz talep derken İstanbul’un her bir yanı inşaat alanı halinde dönüşüyor. Nüfus yoğunluğu ve yoğunlaşacağı dikkate alınarak yapılan konut ve ofis, residence ve home office gibi projelere oldukça aşina olduk. Tek bir gayrimenkul projesinde konut, residence, ofis, home office ve hatta otelin dahi bulunduğu projeleri görüyoruz. Bu karma projeler içerisinde şimdi bir yenisi daha eklen konut – villa.

Lükse segment ile konut bir arada

Gayrimenkul sektörünün lüks segmenti olan villa üniteleri artık bağımsız projelerin dışında karma projelerin içerisine daha fazla dahil olmaya başladı. Konuyla ilgili  izlenimlerini paylaşan Proje İdea Villa Projeleri Uzmanı Ferhat Bektaş; ” Yeni projelerde villa ünitelerine daha fazla yer verilir oldu. Firmalar, yapmış oldukları tek projede bütün gayrimenkul taleplerine cevap vermeyi hedefleyerek projeler geliştirmeye başladı. Özellikle konumu itibariyle tercih edilebilecek bir özelliğe sahip olan projeler villa ünitelerine daha fazla yer vermeye başladı” yorumunda bulundu.

Bektaş: “Halihazırda sadece villa olarak projelerin varlığı, yeni villa sitelerinin de hayata geçiriliyor olmasına karşın, konut projeleri içerisinde yer verilen villa projeleri kafa karışıklığına da yol açmıyor değil. Bizden villa projeleri hakkında bilgi almak veya talepte bulunmak isteyenlere verdiğimiz proje bilgisinde, bahsettiğimiz projenin villa projesi mi yoksa konut projesi mi olduğu yönünde insanlar kafa karışıklığı yaşayabiliyorlar. Ama geldiğimiz bokta şu ki; artık konut – villa karma projeleri daha fazla görüyor olacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü