Yabancıların gayrimenkul satışlarında en çok tercih ettiği şehir Konya

Yabancıların gayrimenkul alımlarına dair yapılan düzenlemeler sonrası bu alanda yapılan satışlar arttı. Yabancıların gayrimenkul satışlarında en çok tercih ettiği şehir ise Konya oldu.

GENEL 25.01.2020, 08:50 25.01.2020, 16:17
57
Yabancıların gayrimenkul satışlarında en çok tercih ettiği şehir Konya

abancılara gayrimenkul satışına dair 2018 yılının Eylül ayında bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile yabancılar 250 bin dolarlık gayrimenkul yatırımı yapara Türk vatandaşlığına geçebiliyorlar. Bu düzenlemeden önce bu rakam 1 milyon dolardı. Bu düzenleme sonrası ise gayrimenkul satışları çok yüksek oranda arttı. Bu konuda yabancıların gayrimenkul tercihlerine dair araştırmalar yapıldı. Bu araştırmalar sonucunda oluşan bazı dikkat çeken bazı sonuçları sizlerle paylaşıyoruz. 

GAYRİMENKUL YATIRIMLARINDA MISIR İLK SIRADA

2019 yılında yapılan yabancı gayrimenkul yatırımlarının çok önemli bir kısmı Türk vatandaşlığı için oldu.
Bu kapsamda 2019 yılında tüm gayrimenkul çeşitleri bazında yapılan vatandaşlık yatırımlarında Mısır ilk sırada yer aldı. Mısır'ın ardından Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapan diğer ülkeler ise İran, Irak, Filistin, Katar, Çin, Yemen, Afganistan, Ürdün ve İsrail oldu. EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞEHİR  KONYA

2019 yılında yapılan tüm gayrimenkul satışlarına dair EVA Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan araştırma sonuçlarında en çok tercih edilen şehirlerde paylaşıldı. Yabancıların vatandaşlık edinimleri için en çok tercih ettikleri şehirlerin başında Konya yer aldı. Konya tüm gayrımenkul satışlarının yüzde 35'inde yer aldı. Listenin ikinci sırasında ise İstanbul yer aldı. İstanbul'un ardından diğer şehirler ise Afyonkarahisar, Manisa, Karaman, Bilecik, Bolu, Tekirdağ, Antalya ve Kocaeli oldu. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü