Villa Projelerinin Yoğun Olduğu Sarıyer’de Haziran’daki Satış Artışının Nedeni

GENEL 10.08.2017, 10:49
163
Villa Projelerinin Yoğun Olduğu Sarıyer’de Haziran’daki Satış Artışının Nedeni

Villa Projelerinin Yoğun Olduğu Sarıyer’de Haziran’daki Satış Artışının Nedeni

Haziran ayı konut satış verilerinde, ortalama 200 konut satılan Sarıyer’de 706 konut satışı gerçekleşti. Proje İdea Villa Projeleri Uzmanı Ferhat Bektaş, nedenini değerlendirdi.

Sarıyer’de Haziran ayında 706 konut satışı gerçekleşti

İstanbul’un boğaz kıyısı ilçesi olan Sarıyer, aynı zamanda bir villa projeleri noktası. Yeni villa projelerinde, Avrupa Yakasında Büyükçekmece’ye doğru bir kayma yaşanıyor olsa da, Sarıyer Zekeriyaköy, Uskumruköy mevkileri cazibesini korumaya devam ediyor. Halen daha yeni konut ve villa projelerinin yoğun olarak geliştirildiğini gördüğümüz Sarıyer‘de, Haziran ayında yüksek bir satış rakamına ulaşıldı.

Sarıyer ilk çeyrek satışlarına kıyasla, totalde yaşanan konut satışındaki düşüşe rağmen Sarıyer’deki göreceli artışın nedeni, projelerden alınan villa ve konutların tapuya dönüşmesi olarak gösterilebilir. Sarıyer’in 2017 ilk çeyrek satışlarına bakarsak; Ocak 90, Şubat 142, Mart 160, Nisan 321, Mayıs 190 ve Haziran’da 706 satış gerçekleştiği görülüyor. Aylık ortalamanın üzerine ilk olarak Nisan ayında bir yükseliş kaydedilirken, Haziran’da bu oran Mayıs ayının 3,5 katı.

Bu da gösteriyor ki; Çok yoğun ve yüksek inşaatlar görülmediği, az katlı konutlar ve villa projelerinin ağırlıkla geliştirdiği bölgede, dönem dönem yaşanan tapu teslimleri, resmi rakamlarda yükselişlere neden oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü