TOKİ İstanbul Kayaşehir'de başvurular 5 Eylül'de!

GENEL 23.08.2017, 13:35
207
TOKİ İstanbul Kayaşehir'de başvurular 5 Eylül'de!

TOKİ İstanbul Kayaşehir'de başvurular 5 Eylül'de!

TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir'de satışa açılan 1892 dairenin başvuruları 5 Eylül 2017'de başlayacak.

TOKİ'nin İstanbul Kayaşehir'de satışa çıkardığı evler daha ilk günden yoğun taleple karşılaştı. Fiyatların 144 bin, taksitlerin ise 603 liradan başladığı 1.892 konut hakkında bilgi almak için binden fazla kişi satış ofisini ziyaret etti. Başvurular 5 Eylül'de başlayacak

İstanbullular'a müjde niteliğinde satışa sunulan evlerin fiyatları 144 bin 500 liradan başlıyor. 120 ve 144 ay vadeyle satışa sunulacak evlerde taksitler ise 603 liradan başlıyor. 5-20 Eylül'de başvuruların yapılacağı evlere Halkbank'ın İstanbul'daki bütün şubelerine 5 bin lira yatırarak müracat edilebilecek. Kuralar ise 4 Ekim'de noter huzurunda çekilecek.

Her gelir grubuna yönelik

Kayaşehir bölgesinin TOKİ'nin İstanbul'daki sosyal konut üretimindeki en önemli yerlerden bir tanesi olduğunu hatırlatan Başkan Turan, şu bilgileri verdi: "Burada dar gelirli vatandaşlarımız için yıllar içerisinde konutlar yapıldı. Hasılat paylaşımı modeliyle üst gelir grubu vatandaşlarımız için de projeler hayata geçirildi. Bu proje de orta gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik. Dolayısıyla Kayaşehir'de şu anda alt, orta ve üst gelir gruplarını içinde barındıran aslında tam da aradığımız bir semt kültürü gelişti. Her gelir grubundan insanın içinde yaşadığı bir yaşam alanı oluştu."

5 aya tamamlarız

TOKİ Başkanı Turan, sosyal konutta devrim yaptıklarını belirterek, "Konutların kaba inşaatları tamamlandı. Şu an ince işleri yapılıyor. 5 aya kalmaz bitiririz. Sadece bir konut projesi değil, mahalle kavramını ön plana çıkararak gece-gündüz yaşayacak bir şehir inşa ediyoruz. Konutlarımız farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyetle bütçelendi. Vatandaşlarımız imkânları ölçüsünde fiyatları 144 bin ila 477 bin lira arasında değişen konutlara başvuruda bulunabilecek" dedi. Sosyal konut kavramını değiştirdiklerini söyleyen Turan, özellikle yükselen kaliteye dikkat çekerek, "Proje kapsamındaki bin 892 konutta 2+1 ve 3+1'lerde ebeveyn banyolarına yer verildi" ifadelerini kullandı.

Botanik park bile var

Kayaşehir bölgesinde sürdürülen çalışmalara da değinen Turan, "Bölgeye iştirak şirketimiz olan Emlak Konut GYO tarafından 500 bin metrekarelik botanik park yapılacak. Ayrıca 300 dönümlük yeni ve kesintisiz bir parkın da inşasına başladık. Burayı daha önce görmeyenler, değişime şahit olduklarında büyük bir şaşkınlık yaşıyorlar. Bunun için ben vatandaşlarımızın Kayaşehir'i gelip görmelerini arzu ediyorum" ifadelerini kullandı.

Projede yok yok

Satışa çıkan projenin mahalle konseptiyle hazırlanmış örnek bir yaşam alanı olacağını belirten Turan, şunları söyledi: "Bizim için diğer konut projelerinden en önemli farkı burada gördüğünüz mahalle kültürünü barındıran, içinden cadde geçen bir bölge olması. İçerisinde onlarca dükkân ve ufak meydancıklar var. 2-3 tane cami ve 4-5 tane okul bulunuyor. Ufak çarşılar, kapalı ve açık otoparklar, sosyalleşme amaçlı kafeteryalar, çocuk oyun alanları ve büyükler için spor alanları var. Buranın örnek olacak bir sosyal konut projesi olduğunu ifade ediyoruz. Ve en önemlisi burası kapalı bir site değil. Her birisi binalardan oluşan bir yaşam alanı."

Sabah

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü