Şanlıurfa Akçakale'ye dev Güneş Enerji Santrali Geliyor

Şanlıurfa Akçakale'de 500 haneye elektrik sağlayacak, 20 Bin metrekare alan üzerine kurulacak Güneş Enerji Santrali inşaası başladı.

GENEL 13.02.2020, 09:04 13.02.2020, 02:58
187
Şanlıurfa Akçakale'ye dev Güneş Enerji Santrali Geliyor

Türkiye genelinde Güneş Enerji Santralleri kurulumuna devam ediliyor. Güneş enerjisinden elektrik edilmesi planlanan çok sayıda projeye bir yenisi Şanlıurfa'da eklendi. Akçakale'ye GES projesi için düğmeye basıldı.

Güneş Enerji Santrali (GES) projeleri için çalışmalar sürdürülüyor. Şanlıurfa Akçakale'de inşaası devam eden GES projesi için çalışmalar devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen “Şanlıurfa İçme Suyu Arıtma Tesisinde Ges Kurularak Elektrik Enerjisi Üretilmesi İşi” kapsamında çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Yenilenebilir enerji üretiminde her gün yeni yatırımlar yapılan ülkemizde ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Akçakale ilçesinde 20 bin metrekarelik alana GES (Güneş Enerji Santrali) projesi kurulum çalışmalarına başladı. Akçakale'de kurulacak olan santral tamamlandığında üretilen güç 700kWe/h olup yılda toplam 1046 MW/h üretim sağlayacak. Böylece üretilen elektrik sayesinde yaklaşık 500 hanenin elektrik enerjisi karşılanabilecek. Projede üretilen enerji santralinde kurulu bulunduğu merkez içme suyu arıtma tesisinde kullanılacak. 

Yenilenebilir enerji kullanımı desteği için birçok tesis ve noktada çalışma sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü hali hazırda 3 farklı noktada (Akçakale, Ceylanpınar, Harran) toplamda 1.750kWe/h üretimi olacak 3 tesisin daha projelendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü