Sandıktan çıkan istikrar, ertelenen konut talebini hayata geçirecek

İş dünyasının önündeki yapısal engelleri ortadan kaldıracak reformların hayata geçirileceği yeni dönemde, yatırımların artıp, ekonominin canlanması bekleniyor. Seçimden çıkan sonucun en fazla Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve emlak sektöründe görülmesi bekleniyor.

GENEL 18.04.2017, 18:24 18.04.2017, 19:09
12624
Sandıktan çıkan istikrar, ertelenen konut talebini hayata geçirecek


Vatandaşın ev hayali 16 Nisan referandum seçimlerinde sandıktan çıkan 'Evet' sonucuyla gerçek oluyor. Emlak sektörü temsilcileri istikrar kararıyla ertelenen konut talebinin hayata geçeceğini söylüyor.
Sandıktan çıkan ‘Evet’ kararı, Türk iş dünyasında bahar havası yarattı.  AKŞAM’a konuşan sektör temsilcileri seçimden sonra vatandaşın ertelediği konut alımlarını gerçekleştireceğini ifade ediyor.
PİYASAYI CANLANDIRACAK
Sandıktan Türkiye ve milletin refahı yönünde olumlu bir sonuç çıktığını dile getiren Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, referandum öncesinde yatırımlarını beklemeye alan kitleden geri dönüşler alınacak bir sürece girildiğini kaydetti. İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep de Türkiye'nin bu sonuçla, ekonomik hamleleri ve makro seviyede pek çok yatırımı bir bir hayata geçireceğini söyledi. 

KALKINMA SÜRECİ BAŞLAR 
Sistem değişikliğiyle Türkiye'de büyüme ve kalkınma sürecinin başlayacağına dikkat çeken Celep, bu dönemde inşaatın lokomotif sektör olmayı sürdüreceğini kaydetti. Irmak Group ve Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül, demokraside açılan yeni sayfayla iç ve dış büyümenin hızlanacağını, kalkınma hamlelerinin büyük ivme kazanacağını söyledi. Akgül, Irmak Group olarak da faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerdeki yatırımlarına 2017 yılında ara vermeden devam edeceklerini belirtti. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Evet kararından sonra Türkiye’de yatırım hamlelerinin hızlanacağını, kesintisiz devam eden büyük alt yapı projeleri sayesinde büyümenin yüzde 2.9’un çok daha üstüne çıkacağını kaydetti. Akbal, tüm işadamlarına daha fazla yatırım yapmaya çağrısı yaptı.

Konut alımları artacak
Türk halkının referandum sonrasında ertelediği yatırımları hayata geçirmeye başlayacağını ifade eden 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Dündar'da, açıklamasında şunları kaydetti: “Gayrimenkulde ciddi bir canlanma bekliyoruz. Ertelenen ev sahibi olma hayalini hayata geçirecek olan yatırımlar hem sektörün canlanmasını sağlayacak hem de Türk ekonomisine can suyu katacaktır.” 
Akşam

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü