Ofis kiraları yüzde 62 arttı!

Cushman & Wakefield Türkiye Pazar Analizleri Raporu gayrimenkul sektöründe ilginç verileri ortaya koydu. Rapora göre, 2019 yılının 3'ncü çeyreğinde 2018'e göre ofis kiraları yüzde 62,05 oranında arttı.

GENEL 27.01.2020, 00:00 27.01.2020, 04:39
86
Ofis kiraları yüzde 62 arttı!

Gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman&Wakefield’ın her yıl hazırladığı "Türkiye Pazarı Analizleri Raporu"nu açıkladı.

Türkiye Pazarı Analizleri Raporu'na göre, 2019'un 3'ncü çeyreğinde bir önceki döneme göre ofis kiraları yüzde 62,5 artış gösterdi. Türkiye’nin en pahalı ofislerine sahip bölgesiyse ofis metrekaresi 170 TL'ye çıkan Levent oldu. Sanal ofis, hazır ofis, coworking alanı, toplantı odaları gibi çeşitli çalışma alanları çözümleri sunan Servcorp, İstanbul’un en merkezi iki lokasyonu olarak sayılabilecek Levent Tekfen Tower ve Nişantaşı Orjin ofislerinde bir ofisin ihtiyacı olan tüm hizmetleri en iyi şekilde karşılayarak hizmet veriyor.

Artan ofis kiralarına çözüm: Hazır ofis oldu

Servcorp’un Türkiye Direktörü Damla Özgönül, "Ofis kiraları özellikle İstanbul’un ticaret merkezlerinde yeni şirketlere fırsat tanımayacak kadar yükseldi. Şehrin merkezinden uzaklaşan girişimler ticaretin kalbinden de uzaklaşıyor. Servcorp olarak şehrin en değerli lokasyonlarında, bir ofisin ihtiyacı olan tüm hizmetleri en iyi şekilde karşılanmış hazır ofisleri, gayrimenkul fiyatlarının karşılaştırılamayacak kadar aşağısında bedellere sunuyoruz. Bu nedenle küresel şirketler ve girişimciler hazır ofisleri tercih ediyor" diye konuştu.

Hazır Ofis’in Avantajları

  • Öncelikle arzu edilen büyüklüğe göre değişken ve esnek olan bir alan seçebiliyor, böylelikle işinize uygun kiralık ofis arama derdinden kurtuluyorsunuz.
  • İkinci olarak yeni bir ofis için gerekli olan aydınlatma, klima, masa sandalye ve elektronik eşya gibi demirbaş eşyalara para harcamak zorunda kalmıyorsunuz.
  • Her ofisin ihtiyacı olan bu şartların yanında Hazır Ofis Kiraladığınızda fatura, güvenlik, sekreterya, sabit telefon, yüksek hızlı internet gibi lüks ofis imkanları ayağınıza seriliyor.
  • Çoğu Hazır Ofis Firması tüm gün ücretsiz çay, kahve su imkanı sunuyor.
  • Hazır Ofis Fiyatları ise ana tercih nedenlerinden biri. Zira Hazır Ofis Kiralama Fiyatlar normal ofislere kıyasla çok daha ekonomik.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü