Mim İnşaat'tan finansman fırsatı

GENEL 21.08.2017, 11:39
154
Mim İnşaat'tan finansman fırsatı

Mim İnşaat'tan finansman fırsatı

Türkiye’de konut sahibi olmak isteyen binlerce kişi var. Çeşitli nedenlerden dolayı herkes kolayca ev sahibi olamıyor.hurriyetemlak.com18.8.2017 14:30:40

+A-

Birikimi olmayan çoğu insan bankalardaki konut kredisi sistemlerine başvurarak ev sahibi olabiliyor. Banka kredisi sayesinde satın alınan ev ipotek edilip kira öder gibi kredi ödeniyor ve taksitlendirilen zaman dolduğunda ipotek kaldırılıyor.

Hâl böyle olunca tüketici, yapımı tamamlanmış konutlara yöneliyor ve proje fırsatlarını kaçırarak çok daha fazla para ödüyor. Kredi kullanımında da ödeyeceği toplam tutar bu oranda artmış oluyor. Kira verme zorunluluğu olmayan tüketici için de durum çok farklı değil. Yeni gelir kaynağı olarak planladığı ve kiraya vermek istediği evi çok daha büyük meblağlara almak, uzun vadede kazancını düşüren bir sistem haline geliyor. Projeden konut aldığında ise kiraya verebilmek için teslimat bekleniyor ve teslimattan sonraki kazancını sağlayabilmek için bu süre boyunca cebinden para vermiş oluyor.

Mim İnşaat yatırım fırsatı

Mim İnşaat, bu noktada aslında ev alırken en önemli noktalardan birinin de doğru finansmanı sağlamak olduğunu görerek; konut alırken yaşanabilecek riskleri sıfıra indirmek için yeni bir yatırım fırsatı oluşturdu.

Şirketin resmi internet sitesinde açılan blog sayfası nda yer alan bilgilere göre; Mim İnşaat, şirket üzerinden alınacak tüm konutlar için 12 aya kadar kredi taksidi erteleme fırsatı sağlıyor!

Mim İnşaat’tan ‘mortgage krizi kabusu’nu unutturan finansman

Mim İnşaat finansmanıyla, konut almak istediğiniz projenin teslim tarihi 12 aydan daha erken ise kredinizi teslimatta ödemeye başlıyorsunuz. Böylece tüketici hem proje fiyatlarından konut sahibi olma fırsatını kaçırmıyor hem de yapımı tamamlanmış konuttan yararlanırken kredisini ödemeye başlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü