Konut Tanıtım Fonu Kurulmalı!

Gayrimenkul sektörü yabancılara konut satışı rakamları ile memnuniyet yaratırken konu hakkında yeni bir talep DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz tarafından geldi. Kurulacak fon ile Türk konut sektörü yurt dışında tanıtılacak.

GENEL 11.02.2020, 08:54 11.02.2020, 02:48
269
Konut Tanıtım Fonu Kurulmalı!

Türkiye'de konut satış rakamları 2019 yılında yaşanan yüksek faiz nedeni ile ilk 6 aylık dönemde durma noktasına gelmiş, sektör bu dönemde yabancılara konut satışı ile ayakta kalmıştı.  Konut satış rakamları o dönemde düşerken yabancıya konut satışı rakamları ise rekor seviyeye ulaşmıştı. Konu hakkında yeni bir açıklamada bulunan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz fon talebinde bulundu. 

YABANCIYA KONUT SATIŞI İÇİN TANITIM FONU KURULMALI! 

Ziya Yılmaz konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında her bölgeye özel tanıtım fonu kurulsun talebinde bulundu. Örneğin Arapların ağırlıklı olarak Karadeniz ve Marmara Bölgesi, Rusların ise Akdeniz bölgesini tercih ettiklerini belirten Yılmaz tanıtım fonlarının da buna uygun üretilmesi gerektiğini söyledi.  Yurt dışında yabancı ülkelerin yapmış oldukları konut satışları ile büyük gelirler elde ettikleri belirtilirken Türkiye'nin konu hakkında desteklenmesi gerektiği belirtildi. Örneğin Amerika'da yıllık yabancıya konut satışından 153 milyar dolar gelir elde ederken, Londra ise 50 milyar dolar gelir elde ediyor.  Türkiye'nin ise yabancılara konut satışı rakamlarından sadece 8 milyar dolarlık kazanç elde edilirken bu rakamın arttırılması için sosyal medya fenomenleri, konferanslar, tanıtım günleri ve ve tanıtım fonları gibi önlemler alınması istendi. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü