Konut fiyatları giderek artacak.

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, gayrimenkul sektörü ile ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. Karataş, demir fiyatlarındaki artış ve hafriyat maliyetlerinin artması nedeniyle konut fiyatlarının düşmeyeceğini, aksine daha da yükseleceğini söyledi.

GENEL 10.03.2018, 11:52 10.03.2018, 11:55 Tanku Bulduk
512
Konut fiyatları giderek artacak.

DHA’nın haberine göre Karataş, demir fiyatlarındaki artışın konut fiyatlarına da yansıyacağını, fiyatların da giderek yükseleceğini kaydetti.

Sektörü 2018 yılında nelerin beklediğini değerlendiren Karataş, demir fiyatlarındaki önlenemez yükselişi ve hafriyat maliyetlerinde artışın konut fiyatlarına olumsuz yansıyacağını ifade etti.

Konut fiyatları artacak!

Haziran ayı itibarıyla her bağımsız bölüme bir otopark zorunluluğunun yanı sıra KDV oranları, tapu harcı, altyapı bedellerinin yükselmesi ve kredi faizleri dikkate alındığında Türkiye’de konut fiyatlarının düşmesinin mümkün olmadığını kaydeden Başkan Karataş, “Hatta daha da artacak” dedi.

Müteahhit sayısı düşecek

Müteahhit sayısının düşeceğine de işaret eden Deniz Karataş, konut stokları eridikçe yerine koymanın asla eski maliyetlerle mümkün gözükmediğini ifade etti.

Karataş ayrıca, “Ayrıca deprem ülkesi olmamız nedeniyle yapılar, daha özellikli ve koruyucu unsurları içinde bulundurmak durumunda. Tüm bunlar yeni yılın ilk yarısından sonra fiyatlara yansıyacak gelişmelerdir. Konut ve inşaat sektörünün ekonomideki lokomotif görevini sürdürebilmesi için gerek yerel gerekse de devlet politikalarıyla desteklenmesi büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü