Kamu Konutları, Lojmanlar Satışa Çıkarıldı!

Kamu konutlarının satışları kademeli olarak başladı. İhale usulü satışa çıkarılan kamu konutlarında fiyatlar 75 bin TL'den başlıyor. Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan konut satış ilanında yer alan satış rakamları, satılacak ev sayısı ve başvuru işlemlerine dair vatandaşların bilmeleri gereken tüm hususları ele aldık.

GENEL 11.02.2020, 08:47
269
Kamu Konutları, Lojmanlar Satışa Çıkarıldı!

Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yayımlamış olduğu duyurular ile kamu konutlarının  satışının gerçekleştirileceğini duyurdu.  Ankara'nın farklı semtlerinde bulunan kamu lojmanları ihale usulü satılacak. Vatandaşlar satışa çıkarılan bu konutlara 75 bin TL'den başlayan fiyatlarla sahip olabilecekler. Söz konusu kamu konutlarının satışına başvuru yapacak olan vatandaşların yapmaları gereken işlemler ise şunlar;

75 BİN TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KAMU KONUTU SATIŞI

Kamu konutlarının satışında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu noktada en önemli nokta ise satış önceliği. Eğer satışa çıkarılan kamu konutlarının içerisinde oturan kamu çalışanları varsa onlar satış önceliği hakkı elde ediyor. Eğer kiracı  olarak oturan bu kamu çalışanları evi almayacaklarını bildirirlerse satış ihale usulü diğer vatandaşlar arasından yapılıyor.  Yayımlanan son satış duyurusunda vatandaşların tercih edebilecekleri çeşitli konutlar bulunuyor. Bu konutlar için fiyatlar en düşük 75 bin TL'den başlıyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak satışa çıkarılan kamu konutlarında fiyatlar 515 bin TL'ye kadar uzanıyor. Ayrıca söz konusu satış listesinde 150 bin TL, 160 bin TL ve 170 bin TL tutarında çok sayıda konut satışı yapılıyor.  

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Kamu konutlarının satışı için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için yapılan ihale duyurusunda şu bilgiler paylaşıldı.  "Ankara İli, Sincan ve Yenimahalle İlçelerinde bulunan ve yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazlar (kamu konutları); karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Kale Emlak Müdürlüğünce Sağlık Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No:9 Çankaya/ANKARA ( Zemin Kat İhale Salonu ) adresinde oluşturulacak Komisyon huzurunda; taşınmazların 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı satış ihalesi yapılacaktır."

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü