İzmir Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu Açılıyor!

Çandarlı Otoyolu ne zaman açılacak sorusuna yanıt Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verildi. Resmi Gazete ile yayımlanan duyuru ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Çandarlı Otoyolu için açılış tarihi bilgisini paylaştı.

GENEL 22.02.2020, 08:30 22.02.2020, 04:37
174
İzmir Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu Açılıyor!

Yap İşlet Devret Modeli ile hayata geçirilen Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu için beklenen açılış tarihi ilan edildi.  21 Şubat 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan duyuru ile Menemen Aliağa Çandarlı Otoyol projesi için kabul işlemlerinin tamamlandığı ve yolun açılacağı bilgisine yer verildi. 

NE ZAMAN AÇILACAK?


Yayımlanan duyuru ile "Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri İşinde Kabulü yapılan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve Bağlantı Yolları (Km:10+000-15+366) arası kesiminin, 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. Maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanmıştır" ifadelerine yer verildi.  Yapılan açıklamada 22 Şubat 2020 tarihinde saat 23:59 itibari ile söz konusu otoyolun bu kesiminde trafik hizmeti verilmeye başlanacağı duyuruldu. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime araçların girişine izin veriilrken yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi ise yasaklandı.  Otoyolun belirlenen bölümünde 22 Şubat Cumartesi saat 23.59 itibari ile ulaşım başlayacak. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü