Fikirtepe’de Plaza ile gecekondu yanyana

GENEL 10.08.2017, 09:59
310
Fikirtepe’de Plaza ile gecekondu yanyana

Fikirtepe’de Plaza ile gecekondu yanyana

Proje İdea Anadolu Yakası Gayrimenkul Uzmanı Erdi Elkılıç, Kadıköy’ün kentsel dönüşüm bölgesi Fikirtepe’deki son durumu değerlendirdi.

Fikirtepe’de projeler tamamlanıyor

Fikitepe‘de bir yandan devasa bloklar yükselirken, aralarda boşaltılmış olarak duran gecekondulara ve tamamlanan projelere dikkat çeken Erdi Elkılıç; ” Kadıköy Fikitepe‘de kentsel dönüşüm çalışmaları, anlaşma sağlanan adalarda devam ediyor. Teslimlerin de yaşanmaya başladığı Fikirtepe’de Teknik Yapı ilk teslimi gerçekleştiren firma oldu. Concorde İstanbul projesinin 3 blokluk ilk etabını tamamlayan Teknik Yapı, ikinci etapta sona yaklaşıyor. Business İstanbul ofis projesi, İstanbul 216, Yenitepe KadıköyKentplus Kadıköy projeleri teslime yakın olan projeler. Bölgenin sorunlu projesi Evim Kadıköy ise uzun zamandır beklemede. En son İBB’de alınan bir kararla, Kiptaş ile bu projenin tamamlanabilmesinin önünün açıldığı kamuoyuna yansıdı.” bilgisini paylaştı.

Hayalet gecekondular

Fikirtepe’de bir yandan yoğun şekilde devam inşaat çalışmalarına karşın, inşaatın başlayamadığı adalarda boşaltılan evlerin durumuna değinen Elkılıç; ” Boşaltılan ama inşaatın başlamadığı bölgedeki evler ise çirkin bir görüntü oluşturuyor. Zaman zaman güvenlik sorunlarının da oluştuğu söylenen bu adalardaki inşaatların başlayamamasının ana nedenini ise, inşaat firması görünümlü çantacıların hak sahipleriyle yapmış olduğu sözleşmelerin oluşturduğu engeller teşkil ediyor.” yorumunda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü