Erdi Elkılıç, “Fikirtepe, Dönüşümün Sembolü Kaçışın Sebebi Olacak”

GENEL 06.09.2017, 16:59 06.09.2017, 17:07
261
Erdi Elkılıç, “Fikirtepe, Dönüşümün Sembolü Kaçışın Sebebi Olacak”

PROJE İDEA Anadolu Yakası Gayrimenkul Uzmanı Erdi Elkılıç, Kadıköy’ün kentsel dönüşüm bölgesi Fikirtepe’deki çalışmaları analiz etti ve uyardı, “Kentsel dönüşümde sembol olan Fikirtepe, bölgeden kaçışın da sebebi olabilir.”

Kadıköy’ün kentsel dönüşümde sembol haline gelen bölgesi Fikirtepe, hem insan hem de trafik yüküyle birlikte dönüşüyor.

5 yıldan bu yanan dönüştürülmeye çalışılan Kadıköy Fikirtepe bölgesinde yükselen inşaatlar kadar, inşaatın başlaması beklenen boş adalar var. Dışarıda bakıldığında, bölge kendi başına apayrı bir şehir görünümüne sahip duruma geldi. Ağır aksak ilerliyor olsa da teslimlerin başlandığı Fikirtepe dönüşümünün tamamlandığını düşündüğümüzde, bölgede büyük bir nüfus artışı ve trafik yoğunluğu söz konusu olacak. Şimdilerde bile Uzunçayır kavşağından trafik yoğunluğu yaşanmaya başlandı. 50 hanenin olduğu bir adada 500 bağımsız bölümden oluşan inşaatlar yükselirken gelecekte olası senaryo, nefes alamayan bölge sakinlerinin kaçışı olabilir.

İlk yarıda 4.086, Temmuz’da 621 satış

Kadıköy’deki konut satışına etki eden hiç şüphesiz Fikirtepe bölgesi oldu. Anadolu Yakasının en merkezi ilçesi olan Kadıköy’ün fikirtepe bölgesinde teslimler yaşandıkça, konut satış rakamları da yukarılara doğru artış kaydedecek. 2017 yılının ilk yarısında 4.086 konut satışı gerçekleşen Kadıköy’de Temmuz ayında 621 konut satışı gerçekleştiği TÜİK verilerine yansıdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü