Emlak Vergisi İtirazı 7 Eylül Son

GENEL 06.09.2017, 17:10
87
Emlak Vergisi İtirazı 7 Eylül Son

4 yılda bir yapılan güncelleme ile oldukça farklı oranlarda artış gösteren emlak vergisine itiraz süresinde7 Eylül, yani yarın son gün.

Dava açma maliyeti ise 31 lira 40 kuruş

Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl boyunca vergilendirmeye esas olacak olan metrekare birim değerlerine itiraz süresi 7 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor. Bu tarih aralığında dava açılmaz ise belirlenen rayiç değerler kesinlik kazanacak. Davanın, taşınmazın bulunduğu yerdeki vergi mahkemesinde açılması gerekiyor. Ayrıca davanın açılması takdir komisyonu kararının uygulanmasını durdurmadığından açılacak davalarda yürütmenin durdurulması talep edilmeli. Binalar için takdir komisyonları arsa payı bedellerini sokak ve caddeler itibariyle belirlediğinden bir cadde veya sokakta bir kişinin açtığı davadan bütün sokak/cadde sakinleri yararlanabilecek. Dava açma maliyeti ise 31 lira 40 kuruş.

Katıldığı bir programda konuya ilişkin bilgi veren Ahmet Büyükduman, daha önceki vergi uygulamasının da, bu yapılanın da doğru olmadığını ama doğruyu ulaşmak için adımlar olduğunu belirtmişti. Hatalı vergilendirmeleri engellemek için itiraz hakkınızı kullanmanızda yarar var. Yoksa getirilen oranlar kalıcı hale gelebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü