Düşük Bütçe ile Ev Alınabilicek 10 İlçe.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde yüksek fiyatlı konut seçenekleri kadar uygun satılık konut seçenekleri de bulunabiliyor.

GENEL 12.03.2018, 10:50 Tanku Bulduk
365
Düşük Bütçe ile Ev Alınabilicek 10 İlçe.

Ülkemiz, emlak sektörü açısından çok farklı seçeneklerin bir arada bulunduğu bir yer olarak görülüyor. Yüksek bütçeye sahip olanlar için lüks ve manzaralı daire ve emlak seçeneklerinin bulunduğu gibi uygun fiyatlı ve her bütçeye hitap edebilecek daire seçenekleri de bulunuyor. Ancak genel olarak insanlar tercihlerini uygun fiyatlı daireler yönünde kullanıyor. İstanbul için uygun satılık konut seçenekleri bunların arasında en çok araştırma yapılan konulardandır.

İstanbul nüfus olarak kalabalık olması sebebi ile uygun fiyatlı daire seçenekleri için farklı seçenekleri barındırıyor. Uygun fiyatlı daire seçenekleri için en çok tercih edilen yerler arasında Silivri bulunuyor. Silivri İstanbul merkezine biraz uzak olması ile uygun fiyat aralığına sahip olarak görülüyor. Son yıllarda değer kazanmaya başlamasında en etkili olan unsur ise inşa edilen yeni ve özel projeler olarak değerlendiriliyor. Denize yakın mesafede olması sayesinde manzaralı ancak uygun fiyatlı daire seçenekleri bulunabilir.

Fiyat olarak uygun satılık konut seçenekleri Esenyurt ve çevresinde yoğun olarak bulunabiliyor. Esenyurt, yeni inşa edilen ve uygun fiyatla sunulan dairleri ile dikkat çekiyor. Arnavutköy, metrekare fiyatı bakımından geniş bir kitleye hitap edebilecek daire seçeneklerine sahip bir yer. Yeşil alanlar ile çevrili bulunan Arnavutköy’de istenilen fiyatlara daire bulabilmek mümkün olabilir. Uygun satılık konut seçenekleri arasında Beylikdüzü de ön plana çıkıyor. Beylikdüzü yeni inşa edilen yüksek katlı binaları ve geniş alanları ile tercih edilen bir yer. Özellikle ulaşım noktasında sağlanan gelişmeler ile birlikte çok daha fazla tercih edilen yerler arasında. İstanbul açısından değerlendirildiğinde bu yerlere ek olarak Avcılar, Gaziosmanpaşa, Sancaktepe, Esenler, Büyükçekmece ve Güngören uygun fiyatlı daire seçeneklerini değerlendiren kişiler için öne çıkıyor. Özellikle bazı ilçelerde yeni inşa edilen binalara ek olarak kentsel dönüşüm sebebi ile de uygun fiyatlar oluşabiliyor.

Uygun fiyatlı satılık konut seçenekleri

Ankara açısından fiyat olarak uygun satılık konut seçenekleri değerlendirildiğinde karşımıza özellikle merkezin dışında bulunan ilçeler çıkıyor. Ankara merkez ilçeleri arasından değerlendirmeler yapıldığında uygun fiyata sahip olan ilçe olarak Mamakgörülebilir. Mamak özellikle son yıllarda yaşadığı değişim ve kentsel dönüşüm sayesinde çok geniş bir alanda daire seçenekleri sunuyor. Ancak bütçe anlamında Ankara ortalamasının altında yer alıyor.

Ankara için en uygun daire seçenekleri arasında Kızılcahamam, Akyurt, Çubuk, Elmadağ ve Beypazarı ilk sıralarda yer alır. Bu ilçelerin merkezin biraz daha dışında kalması ile uygun fiyatlara sahip olması normal olarak görülüyor. Genel anlamda uygun satılık konut ile ilgili yapılan araştırmalarda dikkat çeken belli etkenler oluyor. Öncelikle düşük bütçeye sahip olan kişiler için daire araştırmaları yapılırken inşaatı devam eden projelerin tercih edilmesi daha uygun olabilir. Pek çok firma inşa halinde olan daireleri çok daha uygun fiyata sunabilir. Tercihli konut seçenekleri sunan şehirdeki devam eden projeler bu yönü ile değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra merkezi konumda bulunan, manzaralı ve lüks daire seçenekleri daha yüksek fiyatlar ile sunulabiliyor. Bu beklentilerden vazgeçerek uygun fiyatlı daire alabilmek mümkün olabiliyor. Özellikle deniz kenarı olan şehirlerde manzaraya sahip olması daire fiyatlarını çok daha fazla arttırabiliyor. Bununla birlikte son yıllarda kamu kuruluşları tarafından inşa edilen pek çok farklı tarzda konut projeleri bulunuyor. Bu projeler fiyat anlamında diğer konut seçeneklerine göre çok daha uygun fiyatlarla karşımıza çıkabiliyor. Bunları değerlendirerek bütçeyi aşmadan daire sahibi olabilmek mümkün olabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü