Dumankaya’nın taşınmazları açık artırmada satılacak

GENEL 12.09.2017, 10:56
541
Dumankaya’nın taşınmazları açık artırmada satılacak

15 Temmuz’dan sonra kayyum atanana Dumankaya inşaat‘ın taşınmazları, Eskidji tarafından 26 Eylül’de açık artırma yöntemiyle satışa sunuluyor.

15 temmuz tarafından TMSF yönetimine devredilen ve kayyum atanana Dumankaya İnşaat‘ın gayrimenkulleri, Eskidji tarafından düzenlenecek olan açık artırmada satışa sunulacak. Kayyum yönetimine devredildikten sonra, yapım aşamasında olan projelerinde tek bir çivi çakılmamış ve sözleşme ile konut alan kişiler bu süreçte mağduriyet yaşamışlardı.

Parasının tamamını ödedikleri veya ödüyor oldukları projelerin bir an evvel tamamlanması işçin örgütlenen mağdurlar seslerini projelerin önünde yaptıkları eylemlerde ve sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışmışlardı.

Projelerin tamamlanamamasının sebebi olarak, markanın bu süreçte gördüğü zarar ve kimsenin Dumankaya‘dan konut almamayı tercih etmesi ile projelerin tamamlanması için kaynağın sağlanamadığı bilgisi kamuoyuna yansımıştı.

Önceki Başbakan Yardımcılarından Nurettin Canikli, Mart ayında yaptığı açıklamada, ‘FETÖ’ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle yönetimlerine kayyum atanan inşaat şirketlerinin konutlarına yatırım yapan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla çalıştıklarına da dikkat çekmişti.

Projelerin tamamlanması için gerekenleri yapacaklarını veya şirketleri satışa çıkaracaklarını belirten Canikli’nin söyleminden sonraki en belirgin adım, şirketin elindeki gayrimenkullerin açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılması oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü