Dap Yapı İzmir’de 700 konut inşa edecek!

GENEL 16.08.2017, 10:54
111
Dap Yapı İzmir’de 700 konut inşa edecek!

Dap Yapı İzmir’de 700 konut inşa edecek!

İstanbul’da geliştirdiği farklı gayrimenkul projeleriyle tanınan Dap Yapı, İzmir’e açılıyor.

Son dönemde yoğun göç alan şehirde 400 milyon lira yatırım değerine sahip iki kule inşa edeceklerini söyleyen Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İzmir hem konut satışlarında hem de değer artışında diğer şehirlerin önüne geçti. Turizmi, sanayisi ve ulaşım ağı her geçen gün büyüyor. Kente yatırımlarımız devam edecek” dedi.

İzmir’in yerel mimarisiyle uyumlu, kent sakinlerinin benimseyeceği bir proje tasarladıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, “Bornova’da yükselecek 700 ünitelik projemizdeki sürprizlerimizi ekim ayında paylaşacağız. Şu ana kadar 13 bin 500 ön talep topladık. İzmirlilerin ilgisinden oldukça memnunuz. Başta İstanbullular olmak üzere başka şehirlerden de talep var” diye konuştu.

İzmir’de 2 sene içerisinde markalı projelerde metrekare birim fiyatı 10 bin liranın altında olan konut bulmanın imkansız hale geleceğini savunan Yılmaz, “Şehirde yapı stoku oldukça eski ve konut pazarı bakir. Biz de kentsel dönüşüm konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İzmir’de tek bir proje ile kalmayıp, arazi geliştirmeye devam edeceğiz. İzmir’de kalıcı olacağız” dedi.

İstmarina AVM yıl sonunda açılıyor

Kartal’da yükselen İstmarina projesi hakkında da bilgi veren Ziya Yılmaz, projedeki alışveriş merkezinin yıl sonunda açılacağını ifade etti.

70 bin metrekare kiralanabilir alan ve 160 mağazası bulunacak alışveriş merkezinde yüzde 75 doluluk oranını yakaladıklarını belirten Yılmaz, bu projede yol ve kavşakları için de 45 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi. Denize 700 metre cephesi olan İstMarina’da bin 611 birim yer aldığını ve evlerin de yüzde 92’sinin satıldığını belirten Yılmaz bayram sonrası konut teslimlerine başlayacaklarını kaydetti.

Pendik projeleri için de proje çalışmalarını sürdüğünü belirten Yılmaz, “ 220 dönümde 3.500 konut, 400-500 ofis, 2 otel, özel hastane, özel ve devlet okulları ve cami olan bir proje hayata geçireceğiz” dedi. (Emlakgazetesi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü