Beklenen Konut Kredisi FAİZ İNDİRİMİ Geldi...

Ekonomide yaşanan olumlu tablo kredi faiz oranlarına yansıdı. Bir süredir vatandaşlar tarafından talep edilen, ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından dillendirilen konutta faiz indirimi ile ilgili Bakan Albayrak'tan son dakika müjdesi geldi. Bakan Albayrak Halkbank, Ziraat, Vakıfbank'ın (3 kamu bankası) konutta faizleri 0.79'a çektiğini duyurdu. Yeni oranlar 1 ocak'tan itibaren geçerli olacak. Peki bu haberle birlikte ihtiyaç - taşıt - konut kredisi faiz oranları nasıl oldu? Hangi banka hangi oranı uyguluyor?

GENEL 28.12.2019, 12:54 28.12.2019, 05:01 Tanku Bulduk
1383
Beklenen Konut Kredisi FAİZ İNDİRİMİ Geldi...

Konut Kredi faiz oranları ile ilgili araştırmalar hız kesmeden devam ederken Bakan Albayrak'tan son dakika açıklaması geldi. Bakan Albayrak Ziraatbank,Halkbank ve Vakıfbank’ın sıfır konutta 0.99 olan faiz oranını 0.79'a indireceğini duyurdu. Söz konusu haber sonrası Kamu Bankaları başta olmak üzere diğer özel bankaların konut - taşıt - ihtiyaç kredisi faiz oranlarına ulaşmak isteyen vatandaşlar 'kredi faiz oranları ne kadar?' 'konut kredisi faiz indirimi' sorularının yanıtlarını aramaya başladı. İşte son dakika konutta faiz indirimi haberi...

Ekonomide yaşanan Faiz İndirimleri olumlu tablo olarak kredi faiz oranlarına yansıdı. Bir süredir vatandaşlar tarafından beklenen, ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından konuşulan konutta faiz indirimi ile ilgili Bakan Albayrak'tan son dakika haberi geldi. Bakan Albayrak Kamu Bankalarının konutta faizleri 0.79'a çektiğini duyurdu. Yeni oranlar Yeni yıldan itibaren geçerli olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü