Ankapark Yeniden Açılıyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bir maliyet ile yapılan ancak büyük hayallere rağmen bir türlü istenilen ziyaretçi sayısına ulaşamayan Ankapark kapatılmıştı. Kapısına kilit vurulan Ankapark için yeni işletmeci bulundu. Bursa merkezli ECS Stil Tekstil firması parkı 28 sene boyunca işletme hakkını elde etti.

GENEL 14.02.2020, 08:22
203
Ankapark Yeniden Açılıyor!

Melih Gökçek döneminde yapılan ve o dönem maliyeti ile büyük tartışmalara neden olan Ankapark bir türlü istenilen ziyaretçi sayısını yakalayamamış, parkın işletme hakkını alan şirket iflas ederek hem çalışanların hem de elektrik borcunu ödeyememişti.  


ANKAPARK NE ZAMAN AÇILACAK?

Konu hakkında Hürriyet Gazetesi'ne açıklama yapan ECS Stil Tekstil’in Başkanı Şükrü Sevimli “Enerjiyle alakalı bir takım sıkıntılar vardı, onları aştık. Firmaların ödemeleri vardı, onları gerçekleştirdik. İşçilerin birikmiş alacaklarının yüzde 75’ini ödedik. Nasip olursa önümüzdeki hafta geri kalanları komple ödeyeceğiz.

Bir sıkıntımız yok şu anda. Binaların tadilatları ve oyuncakların revizyonları yapılıyor. Bunlar bittiği zaman, bizim öngörümüz önümüzdeki nisan ayının ilk haftasında açılışını yapacağız. Burası Ankara’ya mâl olmuş bir yatırım. Çok masraf yapıldı, milli bir servet olarak baktık" diyerek Nisan ayının ilk haftasını işaret etti. 

ANKAPARK HAFTANIN BİR GÜNÜ ÜCRETSİZ OLACAK!

Sevimli yapmış olduğu açıklamasında "Bu iş ticaretten ziyade, heba olmaması adına ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Haftada bir gün halk günü olarak müşterilerimizi ağırlayacağız. Şehit aileleri, LÖSEV, Çocuk Esirgeme Kurumu gibi kurumlardan gelecek çocukları da ücretsiz misafir edeceğiz" diyerek gönülleri kazandı.  Parkta giriş ücreti makul seviyede tutulmaya çalışılsada 4 kişilik bir ailenin içeri giriş ücretlerinin son derece yüksek olması da parkın ziyaretçi sayısını olumsuz etkilemişti. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü