2019 Yılının En Çok Satan Konut Projesi Büyükyalı İstanbul Oldu!

Emlak Konut GYO’nun 2019 Yıl Sonu Satışı Tamamlanmış Bağımsız Bölümler Raporu’na göre 2019 yılında en çok satan konut projesi İstanbul'da gerçekleştirilen Büyükyalı konut projesi oldu.

GENEL 25.01.2020, 08:58 25.01.2020, 05:39
101
2019 Yılının En Çok Satan Konut Projesi Büyükyalı İstanbul Oldu!

Emlak Konut tarafından açıklanan 2019 Yıl Sonu Satışı Tamamlanmış Bağımsız Bölümler Raporu ile beraber geçen senenin en çok satan konut projesi de belirlenmiş oldu. 

KONUTTA NE YAPARSAN  YAP SATAR DÖNEMİ BİTTİ! 

Milliyet Gazetesi yazarlarından Duygu Erdoğan ile özel bir röportaj yapan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık “2013’e kadar sadece ev sahibi olmak tüketici açısından çok önemli bir olguydu. Gayrimenkul firmaları ne yaparsa sattı. Şimdi artık o ‘ne yaparsam satar’ dönemi bitti. Tüketici sadece ev almıyor; yaşam biçimi; eğitim, kültür ve spor içeriği, ulaşım, ihtiyaçlarına tam yanıt ile hizmet alıyor” diyerek konut satışı için kalitenin şart olduğunun altını çizdi. 

Hem ev sahibi olmak hem de konut yatıımı yapmak isteyen kişilerin artık çok daha seçici olduklarını belirten Akbalık "Bu da gösteriyor ki; hayatında bir kez, en fazla ikinci kez ev alanlar, ihtiyaçları için alım yapanlar detaylı düşünülen, kaliteli bir yapı ve tasarımı olan projeleri tercih ediyor. Bu sadece bizim için geçerli değil. Artık benzer projeler ilgi görüyor. Yeni şehircilik akımı dediğimiz kavram, ev sahibi olmak isteyenlerin taleplerini ve ihtiyaçlarını doğru tanımlayıp ona göre yanıt veriyo" değerlendirmesinde bulundu. 

BÜYÜKYALI İSTANBUL TESLİMİ NE ZAMAN ?

Büyükyalı projesinde teslim tarihi hakkında da bilgi veren Akbalık "Kültür sanat alanları, restoranlar, organik pazar, çok donanımlı spor merkezi herkese açık. Dünyanın en önemli montessori anaokulu geldi. Bir deniz semti olarak iskelesiyle, yolu üst geçitle alta alıp denize direkt ulaşım sağlayarak, bisiklet yollarıyla bu kurguyu da tam anlamıyla hayata geçirdik. Anahtar teslimlerine başladık. Mart ayı itibariyle yaşam başlıyor” dedi. 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü