2018 Dubai Dünya Emlak Kongresi

“Şehirlerin Geleceği” temasının işleneceği 2018 Dünya Emlak Kongresine , 70’ten fazla ülkeden 1500’ün üzerinde gayrimenkul profesyonelinin katılması bekleniyor.

GENEL 19.02.2018, 21:17 19.02.2018, 21:34 Tanku Bulduk
415
2018 Dubai Dünya Emlak Kongresi

Uluslararası Emlak Federasyonu olarak tarafından 69’uncusu düzenlenecek olan Dünya Emlak Kongresi’ne bu kez Ortadoğu ev sahipliği yapacak. Dünya Emlakçılar Federasyonu, konut, ticari ve endüstriyel olmak üzere komisyonculuğun her alanında emlak uzmanlarına, küresel emlak topluluğu içinde ticaretle uğraşmak isteyenler için özel olarak hazırlanmış en güncel bilgi, araçlar ve bilgi sağlamak için kurulmuştur. Federasyonun birincil hedefi, küresel gayrimenkul ile ilgili eğitim almak isteyen üyelere, güçlü uluslararası iş hedef ve tavsiyelerinin üretilmesine, yeni gelir fırsatlarının geliştirilmesine, en iyi uygulamaların paylaşılmasına ve küresel ekonomideki kültürel farklılıklara saygı duyulmasına odaklanmaktadır. iş dünyası ve yeni nesil gayrimenkul uzmanlarının çeşitliliği ve heyecan verici uluslararası arenada iş yapmaktan memnuniyet duymalarını anlamalarına yardımcı olur.

Kongrede katılımcılar fırsatları keşfetmek, çözümler keşfetmek, bilgi paylaşmak ve gelişmekte olan ve yatırımcı faaliyetleri ile sürekli değişen finansal ve küresel bir ortamda karşılaşılan zorlukları çözmek için bir araya gelecek. Konsey'in hedefleri, yenilikçi teknolojiler, finansal fırsatlar, pazarlama, yasal ve finansal kurumlar, kurumsal değişiklikler, uluslararası pazarlar vb. Odaklananlar da dahil olmak üzere, geliştiricilerin ve yatırımcıların dünyada yüz yüze kaldıkları belirli konuları keşfetmeye odaklanmaktadır. Konsey, aynı zamanda, iletişim ve etkileşim platformu sayesinde, meslektaşları ortak girişimler içeren yeni küresel fırsatlardan yararlanabilir ve bunlardan yararlanabilir; dünya çapında belirli yerlerde başarılı olan deneyimlerden dünya çapında yatırım yapmak ve bilgi edinmek ve öğrenmek amaçlıdır.

Peki neden kongre için Dubai seçil di ? Savaşlarla adı anılan Ortadoğu’nun yükselen yıldızı olan Dubai şehri , çölden de plazaların doğabileceğinin büyük bir kanıtı oldu. Arap sermayesi diye küçümsenen firmaların son yıllarda Amerika ve İngiltere’de yaptığı yatırımlar dudak uçuklatıyor. Bu anlamda bir değer oluşturan Dubai ekonomisi, gayrimenkul sektöründe de hızlı bir gelişme çizgisi gösteriyor. Bundan yirmi sene öncesine kadar komik sayılabilecek rakamlarla bir gayrimenkul sahibi olabilme imkânınız varken, bugün Dubai’nin en köhne sokaklarındaki evler için dahi binlerce dolardan söz ediliyor. Bu da piyasanın nasıl bir hızla büyüdüğünü ve kongre merkezi olarak neden Dubai’nin seçildiğini gözler önüne seriyor.

“Şehirlerin Geleceği” temasının işleneceği kongreye, 70’ten fazla ülkeden 1500’ün üzerinde gayrimenkul profesyonelinin katılması bekleniyor. Ayrıca yatırım için bir küresel merkez haline gelen Dubai’nin gösterdiği büyüme çizgisi de örnek olarak gösterilecek.

Dubai Turizm ve Ticaret Kurumu’nda CEO olarak görev yapan Issam Kazım, ülkelerinde bu etkinliğin düzenlenecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirttikten sonra şu açıklamaları yapıyor:

Dünyanın birçok ülkesinde defalarca düzenlenen bu dev organizasyonun ilk defa bir Ortadoğu ülkesinde gerçekleşiyor olması heyecan verici. Bu ilke ev sahipliği yapacak olan şehri Dubai olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Bu etkinlik sayesinde ülkemize gelecek olan yatırımcılarla iyi ilişkiler kurarak dev projeler gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Şehrimizi ziyaret edecek büyük yatırımcıları heyecanlandırmak ve onları Dubai’de yatırım yapmaya ikna etmek için bu fırsatı iyi değerlendireceğiz. Bunun sağlanabilmesi için sadece bizim çalışmamızın yeterli olmayacağını bildiğimizden başta Dubai Emlak Enstitüsü olmak üzere eğlence ve iş sektörünün tüm önde gelen firmalarıyla da birlikte hareket etmeyi planlıyoruz.

Dubai Tapu Müdürü Butti Bin Mejren ise, bu büyük başarının elde edilebilmesi için hükümetin büyük çaba gösterdiğini söylerken aynı zamanda gayrimenkul sektörünün Dubai’de nasıl bir gelişim gösterdiğine de dikkat çekiyor. Bu organizasyon sayesinde yurtdışından gelecek ziyaretçiler ile rahat ve hoşgörülü bir ortamda bir ticari ortaklık oluşturmayı planladıklarını belirten Mejren, Dubai’nin artık seçkin gayrimenkul merkezlerinden biri haline geldiğinin altını çiziyor. Dubai’nin 2021 yılına kadar gerçekleştirmeyi vaat ettiği şehir planını da gururla basına tanıtan yetkililer, Dünya Emlak Kongresi sayesinde ortaya çıkacak yeni fikirleri de kendi planlarına dâhil etmekten gurur duyacaklarını belirtiyor.

Dünya Emlak Kongresi’nde, emlak piyasasına dair şehir temalarını ve belirli eğilimleri tartışmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen gayrimenkul profesyonelleri ile dolacak gibi görünüyor. Ayrıca, gelişen ihtiyaçlara yönelik bilgi paylaşımının olacağı kongrede, uluslararası iş alanında yapılabilecek en iyi uygulamalar da paylaşılacak.

Daha önce Panama’da gerçekleştirilen Dünya Emlak Kongresi’nde, ticari, konut, lüks, perakende ve endüstriyel olmak üzere tüm sanayi sektörlerini temsil eden firmalar da bulunmuştu. Uygun fiyatlı konut, küreselleşen dünyadaki gayrimenkul fırsatları, akıllı şehirler ve uluslararası emlak etiği gibi konular üzerinde durulan kongrede, daha iyi bir dünya için nasıl geliştirmeler yapılabileceğine de değinilmişti.

Bence uluslararası pazarlara açılmayı hedefleyen gayrimenkul firmaları için önemli ve mutlaka iştirak edilmesi gerekli bir kongre.

Dr.Tanku Bulduk / Emlak Haber İstanbul

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü