114 Yıllık Ragıp Paşa Köşkü İcradan Satışa Çıktı!

Türkiye'nin en pahalı evleri arasında yer alan ve bölge halkı tarafından Perili Köşk unvanı ile anılan Ragıp Paşa Köşkü alacaklı bankalar tarafından icradan satışa çıkıyor. İşte 234 milyon liralık köşk!

GENEL 15.02.2020, 08:27
174
114 Yıllık Ragıp Paşa Köşkü İcradan Satışa Çıktı!

Kadıköy'de yer alan köşler arasında bulunan ve bölge halkı tarafından Saray Yavrusu, Perili Köşk ve Küçük Dolmabahçe isimleri ile anılan Ragıp Paşa köşkü alacaklı bankalar tarafından icra yolu ile satışa çıkarıldı. 

 BAKANLIK 234 MİLYON LİRA FİYAT BELİRLEMİŞTİ!


Türkiye'nin en pahalı evleri arasında gösterilen Ragıp Paşa Köşkü için Değerli Konut Vergisi kapsamında yürütülen değerleme çalışmaları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ekipleri 234 milyon liralık fiyat belirlemişti.  Kadıköy'de yer alan tarihi köşk ne yazık ki icra takibi nedeni ile satışa çıktı. Mülk sahibi hakkında başlatılan icra işlemleri nedeni ile İstanbul Anadolu Adliyesinin 5. ve 10. İcra Müdürlükleri üzerinden satışa çıkarılacak olan Perili Köşk için icra müdürlüğü ekiplerinin kıyet takdir çalışmaları ise devam ediyor.  Kadıköy ile özdeşleşen ve simge yapılardan  biri haline gelen tarihi köşk Caddebostan'da Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde yer alıyor. Köşkün adını taşıyan Ragıp Paşa taraından aynı zamanda Sirkeci Garı'nın da mimarlığını üstlenen Prusyalı August Carl Friedrich Jasmund'a yaptırılan köşk 1906 yılında inşa edilmişti. 27 dönüm bahçe içerisinde bulunan Tarihi Ragıp Paşa Köşkü'nün yeni sahibi ve satış fiyatı da merak konusu oldu.

GAYRIMENKUL ZENGİNİ AİLE BORÇ BATAĞINDA

İstanbul Adliyesinden alacaklı bankalarca Yönetim Kurulu Başkanlığını Hakan Mehmet Çiftçi’nin yaptığı Çiftçiler Holding A.Ş. ve diğer grup şirketleri aleyhine çok sayıda takip başlatıldığı, İstanbul Anadolu Adliyesinin 5. İcra Müdürlüğünün 2019/40 ve İstanbul 10. İcra Dairesinin 2019/557 E. Sayılı dosyalarından yapılan kıymet takdir çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Ayrıca Zincirlikuyu’daki Çiftçiler Towers, Yeniköy’deki yalılar, Şişli’deki Polat Çiftçi Towers da dahil olmak üzere Çiftçiler ailesine ait diğer gayrimenkuller bakımından da haciz ve icra süreçlerinin başlatıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü