Rusya-Ukrayna savaşı turiste ev satışını nasıl etkileyecek?

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş turiste ev satışını nasıl etkileyecek? İşte Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır'dan konuyla ilgili açıklamalar...

EMLAK HABERLERİ 15.03.2022, 18:55 15.03.2022, 19:21 Duygu Emmioğlu
117
Rusya-Ukrayna savaşı turiste ev satışını nasıl etkileyecek?

Türkiye gayrimenkul sektörü, yabancı yatırımcıların güvenli limanı olmayı sürdürüyor. Konuyla ilgili olarak yaşanan gelişmelere göre, ev alan turistler yatırım için Türkiye'yi tercih ediyor. 
Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürecinin yabancıya ev satışını nasıl etkileyeceği ile ilgili önemli açıklamalar yapan Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, yaptığı açıklamada bu kesimin özellikle tatilcilerin gözdesi Antalya ve mega kent İstanbul’daki lüks ve markalı konut projeleriyle yatırım için görüştüklerini dile getirdi. Abdüssamet Bahadır, zengin Ruslar’ın, para transferi sorunu çözülür çözülmez birikimlerini ülkemizde gayrimenkule yatırmak için beklediklerini bildirdi.
Yüksek ve orta gelir grubu göçüyor mu?
Yaptığı açıklamada ülkemizin en çok gayrimenkul sattığı ülkeler arasında Rusya’nın, İran ve Irak'tan sonra 3. sırada yer aldığını kaydeden ve Ukrayna’nın da talebi artan pazarlar arasında bulunduğunu kaydeden Abdüssamet Bahadır “Öncelikli olarak günümüzde böyle savaşların olmamasını ve mevcut savaşın bir an önce sona ermesini temenni ediyoruz.  Ancak diğer yandan da direkt acentelerden aldığımız bilgilerden Rus ve Ukraynalılar’ın ülkemize ilgisinin ciddi şekilde arttığını öğrenmiş bulunuyoruz. Savaş sonrasında sadece Ruslar’ın değil, Ukraynalılar’ın da Türkiye’den ciddi miktarda gayrimenkul satın almak üzere harekete geçeceklerini öngörüyoruz. Güvenli bir yaşam için vatandaşlık almak istiyorlar. Bu konuda ciddi talep var. Savaş bittikten sonra ülkelerin yüksek gelir gruplarının yanı sıra orta gelir grubunun da göçüyle karşılaşabiliriz. Şu anda bankalar üzerinden işlem yapılamıyor. Dolayısıyla onlar da para transferi sorununun çözülmesini bekliyorlar. Sonrasında o bölgeden gelen yatırımcı sayısında iki kat artış bekliyoruz” dedi.
Yaptığı açıklamada bölgeden kaçmaya çalışanların aileleri ile beraber güvenli biçimde yaşayabilecekleri, işlerini kurabilecekleri, paralarını aktarabilecekleri ve hatta vatandaşlık alabilecekleri yerler aradığını kaydeden Abdüssamet Bahadır, ülkemizin de bu konuda en önemli alternatifler arasında yer aldığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!