8 Kasım Çarşamba sabahı saat 09.30’da başlayacak

“GELECEĞİN KENTLERİ, KENTLERİN GELECEĞİ” YEŞİL BİNALAR ÖTESİ KONFERANSI’NDA ÜÇ AYRI OTURUMDA TARTIŞILACAK

8 Kasım Çarşamba sabahı saat 09.30’da başlayacak
01 Kasım 2017 Çarşamba 14:57

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcileri, tüm dünyada Şehircilik Günü olarak kutlanan 8 Kasım Çarşamba günü 3.Yeşil Binalar Ötesi Konferansı’nda buluşuyor. Ünlü İngiliz mimarlar Peter Barber ve Bob Allies ise konuk konuşmacı olarak Konferansa katılıyor.

“GELECEĞİN KENTLERİ, KENTLERİN GELECEĞİ” YEŞİL BİNALAR ÖTESİ KONFERANSI’NDA ÜÇ AYRI OTURUMDA TARTIŞILACAK

MSÜ – Mimarlık Fakültesi’nde 8 Kasım Çarşamba sabahı saat 09.30’da başlayacak konferansın açılış konuşmalarını; MSGSÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Deniz İncedayı, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sema Ergönül, Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Emre Alkin ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapacak. Konferans, duayen akademisyen Prof. Dr. Rıfat Sağlam’ın tebliğinden sonra gerçekleştirilecek 3 oturumla devam edecek.

EKO Yapı Proje Grubu – BEZE Group ve MSGSÜ Mimarlık Fakültesi tarafından birlikte hazırlanan “Yeşil Rapido, 3.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” Dünya Şehircilik Günü olan                   8 Kasım’da  “Future & Cities - Geleceğin Kentleri, Kentleri Geleceği” teması çerçevesinde gerçekleştirilecek. Konferansın açılış konuşmalarını takiben “Geleceğin Kentleri, Kentleri Geleceği” üç ayrı oturumda uzmanlar tarafından tartışılacak. İlk oturumda “Geleceğin Şehirleri Nasıl Gözükecek?”, ikinci oturumda “Yapı Sektörü, Malzeme Üretici ve Tedarikçileri Geleceğe Nasıl Hazırlanmalı?” son oturumda ise “Geleceğin Şehirleri Nasıl Evrilecek?” konuları ele alınacak. Konferansa konuk konuşmacı olarak iki ünlü İngiliz Mimar Bob Allies ve Peter Barber katılacak. Peter BarberYüz Millik Şehir ve Diğer Katmanları”, Bob Allies “Bir Süreklilik Olarak Şehir: Allies and Morrison’dan Mimarlık ve Şehircilik” konulu sunumlarını paylaşacaklar. 

Nüfus artışı şehirlerin daha fazla insanı barındırabilmesi için genişlemesine neden oluyor. Şehirlerimiz bir yandan günümüz sorunlarına çözüm ararken, bir yandan da geleceği şekillendirmeye çalışıyor. Şehirlerde yaşayanların konforlu ve mutlu yaşayabilmesi, ilgililerin çözüm aramaları hem mesleki hem toplumsal sorumluluktur. Sonuç odaklı bir yaklaşım ile önerilerin paylaşılacağı “Yeşil Rapido 3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi iş birliği ile MSGSÜ Fındıklı Yerleşkesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nunda gerçekleştirilecek.

Değerlendirmeniz dileğiyle, teşekkürler… 8 Kasım sabahı bekliyoruz.  Şeref verirsiniz!

Bengü BİLİK           0 532 216 69 43

Hakan ÖZMEN       0 532 600 28 73

Editöre not:  Ekte Konferans Afişi  ve Program sunulmaktadır.

***Konferansa katılım için medya mensupları dostlarımızın BEZE / Hakan Özmen’e yazılı sözlü bilgi iletmesini rica ediyoruz.  Beni her zaman aramanız mutluluk verir.

                                                                                                                                                    

Danışma Kurulu

Akademik Kurul

Prof. Dr. Sema Ergönül (MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı)

Prof. Dr. Güzin Konuk (MSGSÜ Öğretim Görevlisi)

Prof. Dr. Gürsel Öngören (Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı)

Prof.Dr. M. Rifat Sağlam

Mimari Kurul

Selçuk Avcı (Avcı Architects)

Cem Sorguç (CM Mimarlık)

Can Elmas (Akyürek Elmas Mimarlık)

Özkan Karababa (kr2b Mimarlık)

Zümrüt Çağlayan Arslan (Yeşil Bina Danışmanı)

Cemil Yaman (Yeşil Bina Danışmanı)

Sektörel Kurul

Rahmi Aydemir  (Aydemirler A.Ş.)

Ali Kanver (Dalsan) 

Aylin Kalav (Dörken Sistem)

Köksal Er (FG Wilson)

Yudum Demirkol (Şişecam)

Lebriz Akdeniz (Ytong)

Yürütme Komitesi

Bengü Bilik

Sevda Yayla

Neşe Jones

Serpil Sabaz

Esra Baykara

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.